Zmiany wprowadzone

$h=Prace nad placem Unii w przyszłym roku
$k=mokotów, srn.aktualności
$a=Maciej Sulmicki, Łukasz Puchalski
$d=2016.11.09
$z=0
$o=
$b=

#Poczekamy, zobaczymy

Wbrew zapowiedziom z początku roku, póki co nie ruszyły prace nad modernizacją placu Unii Lubelskiej, zainspirowane naszym społecznym projektem jego przebudowy. Faktycznie, trochę w tym roku się działo, a warszawski system uzgadniania projektów czyni wdrożenie każdej zmiany mordęgą. ZDM obiecuje jednak, że prace nad placem Unii ruszą w przyszłym roku. Trzymamy za słowo!

#Korespondencja

##Pismo ZM do ZDM - 4 X 2016 r.

Do Zarządu Dróg Miejskich.


pul_na_lepsze-161-07.jpg
Nawiązując do społecznego projektu przebudowy placu Unii Lubelskiej [[plac_unii-161]] oraz deklaracji ze stycznia br., że „prace są możliwe już w 2017 roku”[1], proszę o informację, na jakim etapie są przygotowania do modernizacji placu oraz czy są już znane jej założenia.

[1] <q>Szef ZDM zapowiada, że po dyskusji zleci w tym roku badania ruchu na pl. Unii i przygotowanie szczegółowej koncepcji remontu. - To duże wyzwanie, ale prace są możliwe już w 2017 roku - przewiduje Łukasz Puchalski.</q> - <a href="http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19478701,plac-unii-znowu-bedzie-rondem-duze-zmiany-w-okolicy.html">Gazeta Stołeczna</a>

##Odpowiedź ZDM - 20 X 2016 r.

W odpowiedzi na wystąpienie z dnia 04.10.2016 r. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że ze względu na realizowane w bieżącym roku liczne zadania o charakterze inwestycyjnym, prowadzone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a także budowę naziemnego przejścia dla pieszych wraz z przejazdami dla rowerzystów na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z ul. Emilii Plater oraz na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich z al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego (rondo Czterdziestolatka) oraz uruchomienie systemu car-sharing, przygotowanie dokumentacji technicznej dla przebudowy placu Unii Lubelskiej zostało przełożone na rok 2017.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich<br />
Łukasz Puchalski

Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.