Zmiany wprowadzone

$h=Stara$h=Kiedy stara droga wita w nowych progach
$k=bezpieczeństwo, bielany, zoliborz, srn.aktualności
$a=Marcin Jackowski
$d=2018.07.07
$z=0
$o=
$b=

Tym razem chwalimy władze miasta za wdrożenie na dwóch ulicach uspokojenia ruchu przy pomocy progów wyspowych. Środek ten dość długo nie mógł się w stolicy przyjąć. Jedno z pierwszych wdrożeń na ul. Księcia Janusza pozwalało ominąć progi środkiem (film poniżej). Potem o progi wyspowe wzbogaciła się z dobrym skutkiem opisywana w naszej witrynie ul. Obrońców Tobruku [[obroncow_tobruku-109]] [[obroncow_tobruku-11b]]. Miejmy nadzieję, że obecne udoskonalone realizacje zwiastują dalszy ciąg na większą skalę.

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4oinMAa9Bwo?fs=1&hl=pl_PL&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4oinMAa9Bwo?fs=1&hl=pl_PL&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="200" height="160"></embed></object>


#Elbląska

nowe_progi_elblaska_003.jpg
Zachowując chronologię najpierw odwiedzimy ul. Elbląską na Żoliborzu. To jedna z czterech par progów.

nowe_progi_elblaska_001.jpg
Wcześniejszym dobrym posunięciem była budowa ronda na skrzyżowaniu z Przasnyską.
A gdyby tak pozbyć się mało funkcjonalnej drogi dla rowerów, która na żadnym krańcu nie ma połączenia z jezdnią i w połowie meandruje zmieniając stronę ulicy? W strefie tempo 30 ruch rowerowy powinien odbywać się na zasadach ogólnych [[poradnik.dopasowanie]].

nowe_progi_elblaska_002.jpg
Istotną nowością są uszczelniające separatory między progami. Widok na odcinek między Przasnyską i Broniewskiego, gdzie znajdującą się dwie pary progów. Może obecnie jaskrawa obwódka znaków przejścia dla pieszych stała się zbędna?

#Klaudyny

nowe_progi_klaudyny_002.jpg
Również cztery pary identycznych prefabrykowanych progów przymocowano do jezdni ul. Klaudyny na Bielanach. Także tutaj między progami użyto separatorów, ale tablice ostrzegawcze są znacznie mniejsze i mocowane do separatora. Oprócz wielu oczywistych powodów w tym miejscu za poprawą bezpieczeństwa przemawia też łącznik rowerowy z/do ul. Sobockiej [[sobocka-173]] z ograniczoną widocznością.

nowe_progi_klaudyny_004.jpg
Na krańcu przy Podleśnej warto odnotować jeszcze jedną pozytywną nowość &#8211; azyl dla pieszych. Tutaj na przystanku stoi autobus,...

nowe_progi_klaudyny_003.jpg
... ale gdy go nie ma, można zaobserwować przejawy polskiej drogowej zaradności. Czy upowszechnią się na tyle by wymóc instalację trzeciego progu na pasie zatoki autobusowej?

#A twoja ulica?

Doświadczasz przekroczeń prędkości czy niebezpiecznego wyprzedzania na swojej ulicy?
Można temu zaradzić jak w powyższych przypadkach. Nie czekaj na wypadek.
Napisz do zarządcy drogi, aby wprowadził środki fizycznego uspokojenia ruchu [[rso.whoiswho]].Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.