Wystawa wędruje: z Warszawy...

Po zwiedzeniu w ciągu pierwszego roku dzielnic Warszawy [zobacz >>>], wędrująca wystawa rozpoczęła podróże dalekobieżne.

...do Gdyni...

W maju zawitała do Gdyni, gdzie stowarzyszenie Rowerowa Gdynia wystawiło ją m.in. podczas Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

...Lublina...

W czerwcu pojechała pociągiem na wakacje do Lublina. Ze swojej strony zachęcamy do odwiedzenia strony lubelskiego projektu "Miasto dla ludzi", który - podobnie jak nasz projekt o bliźniaczej nazwie - finansowany jest z Funduszy EOG, i - podobnie jak nasz - obfituje w warte uwagi rezultaty: http://mdl.ulublin.eu/. Jednym z nich jest przyjęcie standardu krawężników bezuskokowych (0 cm), o czym piszemy w naszym podręczniku dobrych praktyk [zobacz >>>].

...oraz Łodzi...

Od września wystawa znajduje się zaś w Łodzi, gdzie w pierwszej kolejności zawitała w Radzie Miasta podczas debaty o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Dzięki Muzeum Miasta Łodzi, w październiku wystawa zawitała na wydarzeniu plenerowym, by mogli się z nią zapoznać nie tylko odwiedzający urząd miasta. (Fot. Piotr Spychała)

Co dalej?

Bardzo się cieszymy, że z dobrymi praktykami przedstawionymi na wystawie mogą zapoznać się mieszkańcy i decydenci z różnych miast Polski. Dziękujemy za pomoc i zainteresowanie organizacji i instytucji, które zorganizowały transport i ekspozycję wystawy u siebie. Wystawa powinna jeszcze nieco powędrować (zainteresowanie zgłaszał m.in. Radom). Mamy jednak nadzieję, że przyczyni się ona do tego, że przedstawione w niej rozwiązania będzie można oglądać w każdym z miast na żywo, a nie tylko na tablicach.