Zmiany wprowadzone

$h=Czas mija, a (powodów do) uśmiechu niewiele
$k=śródmieście, piesi, ścieżki, srn.aktualnosci
$a=Maciej Sulmicki
$d=2020.11.03
$z=
$o=
$b=

#Nie pytay, kędy hoży piechur pójdzie stąd

czasmija-211-01.jpg
Niedługo minie rok odkąd prezydent Warszawy ogłosił plany
odnośnie "Nowego Centrum Warszawy", a dyrektor biura mobilności - wytyczenie dwóch nowych przejść dla pieszych przez Kruczą, wpisujących się w "Uśmiech Warszawy". Działania te miały m.in. uczynić centrum miasta bardziej atrakcyjnym i dostępnym dla pieszych.

<b>Uśmiechy na twarzach mieszkańców miały wywołać zmiany zrealizowane do końca 2020 roku</b>, w tym:

czasmija-211-02.jpg
- budowa drogi dla rowerów przy Marszałkowskiej między Świętokrzyską a rondem Dmowskiego,

- ucywilizowanie ronda 40-latka i al. Jana Pawła II [[jp2]],

- uzupełnienie brakującego przejścia dla pieszych między dwoma odcinkami rozciętej przez Al. Jerozolimskie ulicy Brackiej,

- przebudowa placu Pięciu Rogów [[udp_pl-5-rogow]].

krucza-149-2.jpg
Nowe przejścia dla pieszych przez Kruczą - brakujące na skrzyżowaniu z Wilczą i dodatkowe między Piękną a Wilczą - co prawda nie znalazły się w prezentacji, ale zostały zapowiedziane przez dyrektora miejskiego Biura Polityki Mobilności i Transportu <a href="https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25449235,mieszkancy-pokonali-opor-wiceprezydenta-soszynskiego-w-2020.html">dwa tygodnie przed prezentacją "Uśmiechu Warszawy"</a> i w pełni się w niego wpisują.

#Ach, gdzie są niegdysiejsze obietnice? Sprawdź!

czterdziestolatek_209-001.jpg
Niestety, zadeklarowany przez prezydenta i dyrektora biura mobilności termin zbliża się wielkimi krokami, a w realizacji jest jedynie najbardziej wysunięty na zachód odcinek - al. Jana Pawła II i rondo Czterdziestolatka.

czasmija-211-03.jpg
Wciąż jednak pozostały niemal dwa miesiące, a - jak pokazał przykład odbudowy mostu ŁazienkowksiegoŁazienkowskiego (zrealizowanej w całości w ciągu ośmiu miesięcy) - wola polityczna potrafi czynić cuda.

Przypominamy zatem, że czas mija, a na stronie<b>
http://czasmija.zm.org.pl
</b>można sprawdzić aktualny stan prac nad uśmiechem. Liczymy na to, że będziemy mogli jeszcze przed końcem roku zaktualizować zawarte na niej informacje odnośnie więcej niż jednej obietnicy.


<i>Źródło ilustracji: prezentacja Urzędu m.st. Warszawy.</i>


Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.